اقدامات قبل از جراحی بینی

افرادی که تصمیم دارند تا رینوپلاستی ( جراحی زیبایی بینی ) انجام دهند ، لازم است تا راجع به اقدامات قبل از جراحی بینی آگاهی داشته باشند . در ادامه به شرح قدامات عمومی قبل از عمل بینی می پردازیم .

اولین و مهم ترین اقدام قبل از جراحی بینی ، انتخاب یک جراح بینی ماهر ، زبر دست و با تجربه است ، زیرا دریافت بهترین نتیجه از نظر زیبایی بینی و حفظ سلامت عملکرد آن ، در گرو این موضوع است .
از دوهفته پیش از انجام عمل رینوپلاستی ، از مصرف آسپرین ، ایبوپروفن ، ناپروکسن ، ایندومتالین ( ایندومتاسین ) ، تالوئین ، جینسینگ ، روغن ماهی ، ویتامین های E و C و ADVIL را قطع نمایید . در صورت نیاز به مسکن ، می توانید از استامینوفن ساده و کدئین دار استفاده کنید .
اقدامات قبل از جراحی بینی

مواد غذایی که دارای سالیسیلات هستند ، مانند : انگور و مشتقات آن ( نظیر کشمش ) ، خیار ، پرتقال ، آلو ، زردآلو ، گیلاس ، انواع توت ، گوجه فرنگی و مشتقاتش و بادام . توصیه میگردد تا از دو هفته قبل ازعمل بینی ، مصرف این مواد را کاهش دهید .
از یک هفته پیش از جراحی بینی تا دو هفته پس از آن از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های الکل دار ، اجتناب کنید . مصرف دخانیات در این دوران موجب بروز اختلالت تنفسی می گردد .
اگر داروی خاصی مصرف می کنید ( ویتامین ، مکمل های گیاهی ، یا ورزشی ) ، حتماً جراح بینی تان را در جریان بگذارید .
قرص های راکوتان – آکوتان – آکنوسان را از دو ماه پیش از جراحی بینی قطع کنید .
اگر دچار سرماخوردگی و یا تبخال شدید ، سریعاً به پزشک معالج خود ، اطلاع دهید .
روز پیش از جراحی بینی حمام کنید . ( آقایان نیز حتماً صورت شان را اصلاح کنند . )
دیگر اقدامات قبل از جراحی بینی
8 ساعت پیش از جراحی ناشتا بمانید . ( در افرادی که مبتلا به دیابت هستند ، توصیه می شود تا ، دو ساعت قبل از جراحی بینی ، یک لیوان آب میوه بدون پالپ بنوشند و دوز انسولین ناشتا را تزریق نکنند . )
در روز جراحی ، لباس آزاد و راحت و کفش راحتی و بدون بند بپوشید . پیشنهاد می شود لباسی بپوشید که دکمه دار باشد ، تا موقع پوشیدن ، تماسی با بینی و سر تان نداشته باشد .
راس ساعتی که به شما گفته شده در کلینیک حضور داشته باشید . مدارک پزشکی تان را حتماً به همراه بیاورید .
اگر دندان مصنوعی ، لنز چشمی و زیور آلات به همراه دارید ، پیش از ورود به اتاق عمل ، آن ها را به فردی که همراهتان است ، تحویل دهید .
مدت زمان حضور شما از بدو ورود به مرکز جراحی تا خروج و ترخیص حدود 10 ساعت زمان می برد .